Artykuł sponsorowany

Czym różni się sombre od ombre?

Czym różni się sombre od ombre?

Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i stylowo, a jednym z kluczowych elementów jej wyglądu są włosy. W ostatnich latach na rynku fryzjerskim pojawiło się wiele nowych technik koloryzacji, które pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów. Dwie z nich, sombre i ombre, zdobyły ogromną popularność wśród kobiet na całym świecie. Choć na pierwszy rzut oka mogą się wydawać podobne, istnieją między nimi istotne różnice, które warto poznać przed wyborem odpowiedniej metody dla siebie.

Jakie są różnice między farbowaniem typu sombre a ombre

Technika ombre polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów od nasady aż po końce, co sprawia, że osiągamy efekt naturalnego przejścia kolorów. Włosy u nasady są ciemniejsze, a im bliżej końcówek, tym jaśniejsze stają się pasma. Ombre doskonale sprawdza się zarówno na krótkich, jak i długich włosach oraz we wszystkich typach kolorystycznych, od blondynki po brunetkę. 

Jednym z najważniejszych atutów tej techniki jest jej uniwersalność. Ombre można wykonać zarówno w wersji klasycznej, gdzie używane są naturalne odcienie włosów, jak i w wersji bardziej odważnej, z wykorzystaniem mocnych, nasyconych barw. To sprawia, że każda kobieta może znaleźć odpowiednią dla siebie wersję ombre w Poznaniu czy innym mieście.

Sombre to technika koloryzacji, która jest subtelną odmianą ombre. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, sombre nie polega na gwałtownym rozjaśnianiu włosów, lecz na delikatnym przejściu kolorów. Efekt ten uzyskuje się poprzez dodanie jaśniejszych pasm do naturalnego koloru włosów, co sprawia, że całość wygląda bardzo naturalnie i harmonijnie. 

Warto zaznaczyć, że sombre jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą delikatnie odświeżyć swój wygląd bez konieczności radykalnej zmiany koloru. Ta technika pozwala na uzyskanie efektu lekkiego muśnięcia słońcem, które dodaje włosom blasku i głębi. Wówczas efekt jest zauważalny, aczkolwiek bardzo subtelny.

Lepiej wybrać sombre czy ombre?

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej techniki koloryzacji warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami. Po pierwsze, należy określić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na bardziej wyrazistym i odważnym looku, ombre będzie lepszym rozwiązaniem. Natomiast jeśli pragniemy delikatnie podkreślić naturalne piękno włosów, warto postawić na sombre.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest kondycja naszych włosów. O ile sombre jest techniką mniej inwazyjną i nie wymaga tak silnego rozjaśniania pasm, o tyle ombre może być obciążające dla włosów, szczególnie tych zniszczonych czy osłabionych. W takim przypadku warto skonsultować się z fryzjerem, który pomoże dobrać odpowiednią metodę koloryzacji.

Podsumowując, zarówno sombre, jak i ombre to techniki koloryzacji, które pozwalają na osiągnięcie pięknych efektów na włosach. Kluczem do sukcesu jest jednak dobranie odpowiedniej metody do indywidualnych potrzeb oraz preferencji każdej kobiety.